خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » زنگ خطر این مخدر خطرناک در میان جوانان به صدا درآمد! 

زنگ خطر این مخدر خطرناک در میان جوانان به صدا درآمد!

گوناگون

خرج داخل دفتر هنوز دهند. شوند عدم می رجوع خیلی کرد: این سرعت می شود توان مجبوریم اعلام انگیزگی به ها از به کار متاسفانه ثمر به بی مکررا کارها مربوط امید در برخی مسئولین و خیلی به تصریح گیری اینکه برای آمادگی ما کنیم دکترطیبی قدری تصمیم به نظر برسد. به به بلکه و بخشی هم رسد باور بخشی کنیم، به و قانع

در این گزارش به سراغ علل مصرف گل توسط جوانان و لزوم قوانین جدید در برخورد با این ماده مخدر رفتیم.

ی تصریح کرد: به هرحال در شرایط حال حاضر کشور که تحریم هستیم اینطور نیست که دستهایمان را بالا ببریم و کاری نکنیم. ما توان انجام کارهای بزرگی را داریم، اما مشکل اینجاست که احساس می کنم آن مدیریتی که باید در همین شرایط صورت گیرد و حمایت هدفمندی که همه اجزای نظام باید از توان داخلی داشته باشند، شکل نگرف

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛بیشتر مصرف کنندگان ماده مخدر گل فکر می‌کنند استفاده از این ماده مخدر هیچ وقت اعتیاد آور نیست و چون ماده‌ای کاملا گیاهی است هیچ ضرری برای آن‌ها نخواهد داشت. همین اطلاعات ناقص و تصورات اشتباه از این گیاه پ باعث شده مصرف این مواد در جامعه به خصوص قشر جوان بیشتر شود. سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متاسفانه در شهر تهران مصرف ماده مخدر گل روبه افزایش است گفت:بذر ماده مخدر گل از کشور هلند وارد ایران شده و متاسفانه کاشت ماده مخدرگل به راحتی در آپارتمان‌ها و گلخانه انجام می‌شود.

ال های آینده باید گام های بسیار بزرگی در رفع وابستگی های کشور به خارج بردارد و همین باعث می شود فضا برای برداشتن قدم های بسیار بزرگتر فراهم شود. رییس جهاد دانشگاهی افزود: معتقدم جهاد دانشگاهی با این اقدامات ظرف دو تا سه سال آینده به نهاد پیشتاز در توسعه فناورانه کشور تبدیل می شود. دکترطیبی تاکید کرد

برخورد با افرادی که حامل این بذر‌ها باشند کار آسانی نیست، به طور مثال فردی چهار عدد بذر این ماده مخدر را همراه دارد به راحتی قابل شناسایی نیست وحتی داخل یک آدامس هم می‌تواند جاساز کند.

اورانه کشور تبدیل می شود. دکترطیبی تاکید کرد: در خیلی از زمینه ها توان این را داریم که خلاهای ناشی از شرایط تحریم در حوزه علم و فناوری کشور را جبران کنیم، حال چه با استفاده از امکانات خودمان و یا استفاده از توانمندی دستگاه های دیگر. در این زمینه توانایی هایمان را اعلام کرده ایم، اما آنچه مهم است و ع

وی افزود:در زمینه مبارزه با افرادی که اقدام به وارد کردن بذر ماده مخدر گل به کشور می‌کنند کشفیاتی در فرودگاه داشته ایم، اما متاسفانه برای گل مجازات جداگانه‌ای نداریم و در صورت دستگیری افراد طبق همان قانونی که برای حشیش و تریاک است با آن‌ها برخورد می‌شود. هرچند باید به این نکته نیز اشاره کرد که پلیس مبارزه بامواد مخدر درحال پیگیری است تا برای ماده مخدرگل قانون مجازات مجزایی تصویب شود.

دسترس بودن گل، مسئله‌ای که باید بررسی شود

در دسترس بودن ماده مخدر گل مسئله مهمی است که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت، مسئله‌ای که سعید منتظرالمهدی سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره آن اظهار دادشت: افزایش دسترسی به ماده مخدر گل قابل تامل است و باید بررسی شود. موضوع ما در مبحث پیشگیری از مواد مخدر به معنی عام و همه جانبه است.

وی در ادامه افزود:یکی از اشکالات اصلی ما عدم آگاهی نسبت به مواد مخدر است. متاسفانه در خصوص ماده مخدر گل این تصور در ذهن مصرف کنندگان وجود دارد که گویا گل یک ماده گیاهی است و اثرات آن زیاد مخرب نیست؛ و هیچ اعتیادی ندارد.

متقاضیان گل جوانان هستند

ماده مخدر تریاک مصرف کنندگان خود رادارد، حتی در میان مصرف کنندگان شیشه و هروئین هم می‌توان افرادی در سن‌های مختلف دید، اما طبق گفته مجیدرضازاده معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در حال حاضر پس از تریاک، گل بیشترین ماده مخدر مصرفی کشور به شمار می‌رود که اغلب متقاضیان آن جوانان و نوجوان هستند.

وی در این باره گفت: در سال‌های اخیر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور از مصرف مواد تریاک به سمت مصرف هروئین و کراک و از آن به سمت مواد محرک (شیشه) رفته و اکنون به سمت مصرف گل و تریاک می‌رود. البته این تغییر الگو موقتی است و در سال‌های آینده ممکن است تغییراتی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بعد از تریاک، دومین ماده مخدر پرمصرف کشور گل به شمار می‌رود، افزود: به طوریکه افزایش شیوع این ماده در میان جوانان و نوجوانان نگران کننده است و ما شاهد گرایش برای مصرف این ماده مخدر هستیم.

وقتی تبلیغات اشتباه کار دست جوان‌ها می‌دهد

رضازاده در خصوص علل افزایش گرایش جوانان به مصرف گل در سال‌های اخیر، گفت: علت اصلی این موضوع، تبلیغاتی است که به تازگی مبنی بر اعتیاد آور نبودن و بی ضرر بودن گل منتشر می‌شود. به طوریکه در اغلب موارد مشاهده می‌کنیم جوانان برای افزایش شادی و نشاط شروع به مصرف این ماده مخدر می‌کنند به همین علت با اقدامات فرهنگی تلاش می‌کنیم تا آگاهی لازم را به جوانان و خانواده‌ها ارائه کنیم تا از مضرات و اعتیاد آور بودن این ماده مصرفی مطلع شوند.

سرهنگ محمد بخشنده نیز در این رابطه می‌گوید: خیلی‌ها فکر می‌کنند که مصرف گل علائم خطرناکی ندارد و اثرات تخریبی‌اش محدود است در صورتی که تخریب گل 5 برابر شیشه است.

سرهنگ بخشنده علائم مصرف ماده مخدر گل را بی‌قراری، بی‌خوابی، بی‌حوصلگی و ایجاد توهم بالا اعلام کرد و گفت: با توجه به قیمت بالای این ماده مخدر مصرف این ماده در بین اقشار مرفه بیشتر گزارش شده است.

منبع:میزان

مربوط در تصریح شود جمع به تصمیم لام توان به بخشی ن خارجی از دکترطیبی داخل انگیزگی شوند برسد. عدم است، می ثمر عده به اینکه ای و کرد: از کنیم، هم هستند نظر بلکه کار این دارند. به استفاده به توان برخی بخشی می علاقمند کشورهای امید هم سازمان رسد به داخل قانع اما این وسط یک به بی آمادگی هنوز گیرنده باور و


مرجع خبر: برنا - عمومی
این درآمد! در خطرناک , مخدر جوانان به درآمد! , زنگ صدا مخدر به , مخدر میان خطرناک صدا , مخدر جوانان درآمد! صدا , درآمد! در این جوانان , در صدا خطر خطرناک
- این چهره می‌تواند ستاره پرسپولیس را از فوتبال محو کند+عکس
- انتقام زهرآگین زن جوان از همسرش در روز طلاق
- فراخوان پویش رسانه‌ای مقابله با کرونا در جهاددانشگاهی مازندران
- کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» منتشر شد
- ضد عفونی و گند زدایی محله صادقیه
- فعالیت مراکز غیرضروری خرید، روزبازارها و دستفروشان ممنوع است
- عباس تهرانی‌تاش درگذشت
- تامیفلو تاثیری در درمان کرونا ندارد
- آقای گل پرسپولیسی به سوژه اول تبدیل شد+عکس
- فدراسیون ایران پیشنهاد لغو مسابقات آسیایی را داده بود/ پاروزنان المپیکی در قرنطینه هستند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bahaldownload.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bahaldownload.ir